Hotel Bania czyli pomysł na komfortowy wyjazd w góry z dziećmi

Wyśmienita tradycyjna kuchnia, góralski decor, baseny termalne i mnóstwo atrakcji dla dzieci – takie są moje pierwsze wspomnienia i skojarzenia z hotelem Bania w Białce Tatrzańskiej.

Dla dzieci jest to prawdziwy raj, więc jeśli tak jak my wybieracie w większości miejsca pod dzieci to Bania jest pod tym względem niezrównana. Są sale zabaw, duży plac zabaw na zewnątrz, park wodny, dmuchane zjeżdżalnie, a w zimie oczywiście szkółka narciarska. To idealne miejsce na wyjazd z maluszkami, jak i ze starszymi dziećmi, nasze były zachwycone.

Odkąd podróżujemy z dziećmi wybieram raczej miejsca właśnie z różnymi atrakcjami, niż chatki na odludziu, bo o ile ja doceniłabym klimat takiego miejsca, to dla dzieci piękny krajobraz nie jest niestety priorytetem i zazwyczaj, raczej prędzej niż później, zaczną przejawiać oznaki znudzenia, które skutecznie zepsują moją sielankę. Doceniam też w hotelach sale zabaw i świetlice, bo przynajmniej jest się gdzie podziać z maluchem, który wstaje przed świtem.

Jest sala zabaw z kulkami, i druga na parterze, również przystosowana do maluszków (Józio stawiał tam pierwsze samodzielne kroki:)

Co wieczór w sali kinowej odbywają się seanse filmowe z popcornem dla dzieci. W lecie wyciągiem narciarskim można sobie wyjechać na szczyt – Kotelnicę i podziwiać stamtąd panoramę Białki i Tatr, można również udać się na spacer okolicznymi szlakami.

Jeśli chodzi o kuchnię to jest w Bani doskonała. Do wyboru mamy restauracje: Góralską, Tatrzańską i Rohatkę, a na zewnątrz jest też karczma. Tradycyjny wystrój i wybór pysznych regionalnych potraw (ale nie tylko) sprawiają, że ciężko odejść od stołu.

Spa Sielsko Anielsko w hotelu Bania to był dla mnie absolutny hit, to chyba najbardziej oryginalne spa, w jakim byłam. Kocham sauny, i nie ma chyba dla mnie nic bardziej relaksującego. Tutaj mamy do wyboru między innymi saunę jodłową, w której pięknie pachnie, bo wyłożona jest gałązkami jodły, albo saunę chlebową grzaną wielkim piecem na chleb.

A tutaj w głąb schodzi się do tej studni z lodowatą wodą by schłodzić się po saunie

Wisienką na torcie są tabliczki informacyjne napisane gwarą, tylko spójrzcie:

Hotel Bania jest połączony z Termą Bania, czyli kompleksem basenów termalnych i parkiem wodnym. Terma jest ogólnodostępna dla wszystkich, także w szczytowych sezonach czyli lecie i zimie jest tutaj totalne zatłoczenie. To jest dla mnie minus, no ale znowu dzieciom to wcale nie przeszkadza, i świetnie się tu bawią.

Podsumowując myślę, że jest to wymarzone miejsce na wyjazd rodzinny, z chęcią wybrałabym się tutaj również zimą by dzieciaki zaczęły się uczyć jeździć na nartach, także myślę, że jeszcze tu wrócimy, bo poza zatłoczonymi basenami w Termie (która de facto nie jest częścią hotelu, więc nie wiem nawet czy można to uznać za minus), wszystko było na najwyższym poziomie.

Reklama

Opublikowane przez co pozostaje / what remains

My name is Gosia, in life I love traveling, discovering extraordinary places, running, good tv series, raspberries and Lindt chocolates. I don’t like getting up early in the morning, blue and red colours next to each other, washing up wooden things gives me goosebumps. I am mum to 8 year old Lily and baby Joseph. Fresh experience of having a baby again brutally reminded me, that time doesn’t flow steadily like a forest stream, but races like a leopard in the savanna and fiercely snatches from me every passing hour, in the manner he deals with a gazelle he just hunted. I was thinking about writing a blog for a long time, but my extremely introverted nature has been effectively holding off any desires to express myself. But here I am putting constraints of my nature aside and trying to stop things slipping through my fingers, precious moments going by in a blur. My hope is that blog will bring out and save things that give the days colour and shape, and will capture and treasure what remains.

7 myśli w temacie “Hotel Bania czyli pomysł na komfortowy wyjazd w góry z dziećmi

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: